m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

DZIEŃ KOBIET

 

Tradycją Szkoły Podstawowej w Bąkowicach są obchody Dnia Kobiet. Święto to sięga czasów starożytnego Rzymu, gdzie obchodziły go gospodynie. Rzymianki przyodziane w najlepsze stroje, z aromatycznymi wieńcami na głowach, przychodziły do świątyni bogini Westy – strażniczki ogniska domowego. W Polsce Święto Kobiet zostało zauważone dopiero po II wojnie światowej. Dziś 8 marca świętują również uczniowie szkół podstawowych, przygotowując dla swoich mam, babć, wychowawczyń oraz szkolnych koleżanek przedstawienie.

W piątek, 6 marca, chłopcy najstarszych klas naszej szkoły, zaprezentowali się w niezwykłym przedstawieniu, przygotowanym pod kierunkiem Renaty Boduch. Były wiersze poświęcone kobietom, zarówno tym dużym jak i tym małym, były piosenki w wykonaniu chłopców przebranych za kobiety, był też męski taniec Zorba oraz taniec łabędzi. Całość występu uatrakcyjniły popisy wokalne Gosi Drobiny i Klaudii Łukawskiej. Na koniec każda z Pań została obdarowana słodkim upominkiem.

Występ tak spodobał się, że chłopcy odbyli tournée po gminie Świerczów: 7 marca wystąpili w Świerczowie, 8 marca w Wężowicach, 14 marca w Bąkowicach, a 15 marca w Miejscu. Serdecznie dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich z wymienionych miejscowości za umożliwienie pokazania talentów naszych uczniów oraz za przepyszne poczęstunki dla dzieci.

Aneta Garkut

wstecz